osada -- uskutečněné akce 2020zpět na osada

Uskutečněné akce 2020

 • dětský ohňostroj      31. 12. 2020
 • K poslednímu dni v roce patří již řadu let ve Vrcově dětský ohňostroj pořádaný SDH Vrcov. I když všechno bylo úplně naopak než jiné roky – diváci se nesešli na jednom místě, nepřáli si do nového roku, nezaznělo úvodní slovo, ani se nerozdávaly a nezapalovaly prskavky, nebyl zážitek o nic méně intenzivní a sdílený. Protože i když každý sám, tak vlastně všichni spolu v jeden stejný okamžik zvedli hlavu k nebi, aby se potěšili pohledem na barevné květy, které ohňostroj vykouzlí. Publikum bylo disciplinované a v dodržení vládních nařízení PSA štěkajícího na pětce obstálo vzorně, za což mu patří dík a stejně tak městu Borovany za podporu.

 • Mikuláš      5. 12. 2020
 • I když jsme v prosinci nakonec museli oželet adventní tvoření, mikulášskou besídku i samotnou oslavu Silvestra, i tak ve Vrcově nebyla o zábavu nouze. Nemalý zájem vzbudil vánoční stromek na návsi, který se tentokrát díky silnému větru z kraje adventu stavěl hned třikrát. Aby děti nepřišly u příležitosti Mikuláše zkrátka, připravily si členky ČČK pro ně v klubovně malé dárky a sladkosti. Děti si pro ně chodily během odpoledne jednotlivě a při odchodu byly vybaveny drobnými ozdobičkami, které cestou domů zavěsily na ten třikrát postavený stromek. ČČK a OV Vrcov

 • drakiáda      3. 10. 2020
 • V sobotu 3. října se opět konala vrcovská drakiáda. Bylo teplo a hodně foukalo. Buřty výborné, draci lítali. Fotky z kopce nad Vrcovem (galerie v novém okně).

 • Den matek      19. 9. 2020
 • Pozdě, ale přece. Co se nepovedlo v květnu se dohnalo nyní. Český červený kříž pozval nejen maminky na malé odpolední posezení s muzikou do Vrcovské hospůdky. Hrála bude kapela H&H.

 • Loučení s létem      29. 8. 2020
 • Doba roušková se nám opět blíží, a tak jsme si ještě společně užili venkovních radovánek. SDH Vrcov pozval všechny na loučení s létem. Zábava byla pro malé i velké. Fotky z akce (galerie v novém okně).

 • Mše svatá      25. 7. 2020
 • Mše svatá ke cti sv. Anny Samotřetí byla sloužena ve Vrcově v bývalém obchodě v sobotu 25. července. od 15.00 hod. Fotky ze mše svaté (galerie v novém okně).

 • Vrcov cup      4. 7. 2020
 • 4. července jsme se dočkali již 19. ročníku vrcovského nohejbalového turnaje dvojic. Do této ryze amatérské soutěže se přihlásilo 12 týmů, které hrály ve dvou základních skupinách po šesti. Postupovými koly se ke hře o třetí místo probojovala dvojice Sova-Domiter, kteří však nakonec zůstali na bramborové příčce, protože nestačili na své soupeře ve složení Horal-Lejsek. Do boje o první místo se pustila dvojice Drtina-Kováč, proti dvojici Bicek-Kubeš. Jarda Bicek patří k nejvytrvalejším účastníkům turnaje. Letos byl také nejstarším účastníkem a možná právě díky zkušenostem svým protivníkům ukázal, jak se to hraje a stal se se svým parťákem vítězem letošního turnaje. Ani letos nechyběl lahodný doping v podobě vyhlášených bramboráků a koláčů od místních členek ČČK, kterým tímto děkujeme, stejně tak jako všem, kteří přispěli k úspěšnému průběhu akcí, ať svou účastní nebo pomocí s přípravou a zajištěním. Za podporu nohejbalového turnaje i dětského dne děkujeme městu Borovany. Fotky ze turnaje (galerie v novém okně).
  NKV, z.s.

 • Dětský den      27. 6. 2020
 • Bude nebo nebude je otázkou při plánování každé větší akce v době „kovidové“, protože ze dne na den může být vše jinak. Jsme proto moc rádi, že ve Vrcově bylo. I když s odloženým termínem až 27. června se uskutečnil dětský den pořádaný místní skupinou ČČK. Připravena byla stezka kolem Vrcova s deseti stanovišti. Děti plnily na jednotlivých stanovištích různé úkoly, např. poznávaly tvary, rostliny, skákaly v pytli, zdolávaly opičí dráhu nebo barevnou šachovnici, chodily na chůdách, sklízely seno a v závěru dne si opékaly buřty. Na cestu se vydaly necelé čtyři desítky dětí plus jejich dospělý doprovod. Na dětském hřišti, kde trasa začínala i končila tak bylo opravdu veselo a živo. Fotky ze stezky (galerie v novém okně).
  Český červený kříž Vrcov

 • Mezinárodní den žen      8. 3. 2020
 • Poslední společnou akcí, která se ve Vrcově stihla uskutečnit, bylo odpolední posezení s malým občerstvením u příležitosti MDŽ. Kytičku k svátku od starosty a velitele SDH Vrcov obdrželo sedmnáct žen, které dorazily do místní hospůdky 8. března. O hudební doprovod se opět postaralo duo H+H. Za podporu všech akcí děkujeme městu Borovany.
  SDH Vrcov

 • tvořivý pátek      6. 3. 2020
 • Nezahálelo se ani v klubovně ČČK. Na Valentýna se vyráběla srdíčka a od 6. března, každý druhý pátek až do Velikonoc, bylo naplánováno tvoření z papíru. Bohužel se děti stihly sejít jen jednou k výrobě papírových zvířátek. Další akce již byly zrušeny.
  ČČK Vrcov

 • dětský karneval      29. 2. 2020
 • Hned o týden po maškarní zábavě se konal dětský karneval, který doprovodilo hudební duo H+H. DJ, který měl na akci hrát, si bohužel zlomil nohu a H+H tak vypomohlo na poslední chvíli. Sešel se nespočet nápaditých masek, které se odvážně účastnily všech připravených her a soutěží, do kterých se zapojili i rodiče a nechyběla ani dětská tombola. Obrázky z karnevalu (galerie v novém okně).

 • maškarní zábava      22. 2. 2020
 • Na titulní straně únorového zpravodaje byl Vrcov jmenován jako místo, kde bude v únoru probíhat tradiční masopustní průvod. Škoda, že to nebyla pravda. Ve Vrcově se už třetí rok po vsi nechodí, protože v obci není dostatek lidiček, v tom správném věku, k obsazení potřebných rolí masopustního průvodu. Je nám to samozřejmě líto, a tak se tohoto masopustního ducha snažíme udržet alespoň pořádáním večerní maškarní zábavy. A doufáme, že se nám snad v budoucnu podaří v nějaké formě masopustní průvod ještě někdy do Vrcova vrátit. Letos zábavu 22. února obstarala blues-rocková kapela Fontanela z Velešína. Celková účast nebyla vůbec špatná a dorazilo více než patnáct masek.
  NKV, z.s.

 • valentýnské tvoření      14. 2. 2020
 • V klubovně ČČK se konalo valentýnské tvoření. Obrázky z tvoření (galerie v novém okně).

 • hasičský ples      1. 2. 2020
 • I přes sílící chřipkovou epidemii a nezvykle zvolený termín plesu, zaplnilo 1. února 2020 vrcovský sál více než 90 hostů, kteří se bavili za doprovodu kapely GLOBUS dance bande. Součástí programu byla tradiční soutěž ve štafetovém pití piva hasičů proti nehasičům, která byla odměněna medailemi a bohatá tombola, která byla o půlnoci završena losováním hlavních cen, při kterém ti šťastní vyhráli např. krásný dort ve tvaru hasičského vozu, vstupenky na koncerty, meteostanici, popelnici aj. Za podporu hasičského plesu ve Vrcově patří velký dík sponzorům: ČČK Vrcov, Marius Pedersen, LB Cemix, s.r.o., ZOD Borovany, Petra Baštýřová – květiny, paní Brůhová - Rehabilitační středisko, Domácí potřeby Jirec, Betonárka Hronek, Chovatelské potřeby Sýmalka, Masáže Petra Dvořáková, Hasičská vzájemná pojišťovna, Rybníky a lesy České Budějovice, Würth, Stavebniny Sviták, Doppler CZ, s.r.o., zemědělec Rostislav Herda, Elektro-kontakt, s.r.o., Rybářství Petrův zdar Nové Hrady, Cukrárna u Fabiánů Ledenice, Drogerie U Bílého Anděla T. Sviny, Jednota České Budějovice, Kadeřnictví p. Tomášková, Kadeřnictví p. Vondrášková, Pizzerie Lišov, město Borovany, Tattoo studio Lunia, Autoservis Petráš, Drogerie u Žaludů, Květiny-zahradní potřeby Ledenice, Hostinec u Tomášků Jílovice, Hana Myšková-pedikúra Jílovice, Penzion Valeš, Pivovar Jílovice, Kadeřnický salón Romance-Romana Benešová, Manikúra-pedikúra Petra Koubová, všem jednotlivcům. Obrázky z plesu (galerie v novém okně).
  SDH Vrcov

 • výroční schůze ČČK vrcov      18. 1. 2020
 • Český červený kříž, místní skupina Vrcov, pozval všechny členy na výroční členskou schůzi.