osada -- uskutečněné akce 2020zpět na osada

Uskutečněné akce 2020

 • Mezinárodní den žen      8. 3. 2020
 • Poslední společnou akcí, která se ve Vrcově stihla uskutečnit, bylo odpolední posezení s malým občerstvením u příležitosti MDŽ. Kytičku k svátku od starosty a velitele SDH Vrcov obdrželo sedmnáct žen, které dorazily do místní hospůdky 8. března. O hudební doprovod se opět postaralo duo H+H. Za podporu všech akcí děkujeme městu Borovany.
  SDH Vrcov

 • tvořivý pátek      6. 3. 2020
 • Nezahálelo se ani v klubovně ČČK. Na Valentýna se vyráběla srdíčka a od 6. března, každý druhý pátek až do Velikonoc, bylo naplánováno tvoření z papíru. Bohužel se děti stihly sejít jen jednou k výrobě papírových zvířátek. Další akce již byly zrušeny.
  ČČK Vrcov

 • dětský karneval      29. 2. 2020
 • Hned o týden po maškarní zábavě se konal dětský karneval, který doprovodilo hudební duo H+H. DJ, který měl na akci hrát, si bohužel zlomil nohu a H+H tak vypomohlo na poslední chvíli. Sešel se nespočet nápaditých masek, které se odvážně účastnily všech připravených her a soutěží, do kterých se zapojili i rodiče a nechyběla ani dětská tombola. Obrázky z karnevalu (galerie v novém okně).

 • maškarní zábava      22. 2. 2020
 • Na titulní straně únorového zpravodaje byl Vrcov jmenován jako místo, kde bude v únoru probíhat tradiční masopustní průvod. Škoda, že to nebyla pravda. Ve Vrcově se už třetí rok po vsi nechodí, protože v obci není dostatek lidiček, v tom správném věku, k obsazení potřebných rolí masopustního průvodu. Je nám to samozřejmě líto, a tak se tohoto masopustního ducha snažíme udržet alespoň pořádáním večerní maškarní zábavy. A doufáme, že se nám snad v budoucnu podaří v nějaké formě masopustní průvod ještě někdy do Vrcova vrátit. Letos zábavu 22. února obstarala blues-rocková kapela Fontanela z Velešína. Celková účast nebyla vůbec špatná a dorazilo více než patnáct masek.
  NKV, z.s.

 • valentýnské tvoření      14. 2. 2020
 • V klubovně ČČK se konalo valentýnské tvoření. Obrázky z tvoření (galerie v novém okně).

 • hasičský ples      1. 2. 2020
 • I přes sílící chřipkovou epidemii a nezvykle zvolený termín plesu, zaplnilo 1. února 2020 vrcovský sál více než 90 hostů, kteří se bavili za doprovodu kapely GLOBUS dance bande. Součástí programu byla tradiční soutěž ve štafetovém pití piva hasičů proti nehasičům, která byla odměněna medailemi a bohatá tombola, která byla o půlnoci završena losováním hlavních cen, při kterém ti šťastní vyhráli např. krásný dort ve tvaru hasičského vozu, vstupenky na koncerty, meteostanici, popelnici aj. Za podporu hasičského plesu ve Vrcově patří velký dík sponzorům: ČČK Vrcov, Marius Pedersen, LB Cemix, s.r.o., ZOD Borovany, Petra Baštýřová – květiny, paní Brůhová - Rehabilitační středisko, Domácí potřeby Jirec, Betonárka Hronek, Chovatelské potřeby Sýmalka, Masáže Petra Dvořáková, Hasičská vzájemná pojišťovna, Rybníky a lesy České Budějovice, Würth, Stavebniny Sviták, Doppler CZ, s.r.o., zemědělec Rostislav Herda, Elektro-kontakt, s.r.o., Rybářství Petrův zdar Nové Hrady, Cukrárna u Fabiánů Ledenice, Drogerie U Bílého Anděla T. Sviny, Jednota České Budějovice, Kadeřnictví p. Tomášková, Kadeřnictví p. Vondrášková, Pizzerie Lišov, město Borovany, Tattoo studio Lunia, Autoservis Petráš, Drogerie u Žaludů, Květiny-zahradní potřeby Ledenice, Hostinec u Tomášků Jílovice, Hana Myšková-pedikúra Jílovice, Penzion Valeš, Pivovar Jílovice, Kadeřnický salón Romance-Romana Benešová, Manikúra-pedikúra Petra Koubová, všem jednotlivcům. Obrázky z plesu (galerie v novém okně).
  SDH Vrcov

 • výroční schůze ČČK vrcov      18. 1. 2020
 • Český červený kříž, místní skupina Vrcov, pozval všechny členy na výroční členskou schůzi.