osada -- uskutečněné akce 2016zpět na osada

Uskutečněné akce 2016

 • dětský ohňostroj      31. 12. 2016
 • A na poslední den roku 2016 měl Sbor dobrovolných hasičů ve Vrcově připraven dětský ohňostroj, který byl odpálen tradičně v 17:00 hodin. Potěšení z barevných jiskřiček, které zdobily nebe necelé tři minuty, si nenechalo ujít téměř pět desítek diváků. Fotky z ohňostroje (galerie v novém okně).

 • výroční schůze Nohejbalového klubu Vrcov, z.s.      17. 12. 2016
 • NKV pozval všechny členy na výroční schůzi, která se uskutečnila 17. prosince od v místním pohostinství.

 • mikulášská besídka      10. 12. 2016
 • Ani letos ČČK Vrcov nezapomněl na pořádání mikulášské besídky s vydařeným programem. Děti si užily diskotéku, tombolu, štafetové i taneční hry a nadílku s Mikulášem. Koukněte na fotky (galerie v novém okně).

 • výroční členská schůze SDH Vrcov      3. 12. 2016
 • Sbor dobrovolných hasičů Vrcov pořádal dne 3. 12. 2016 výroční členskou schůzi sboru.

 • adventní tvoření      2. a 16. 12. 2016
 • První adventní neděli se nerozsvítil vánoční strom jen v Borovanech na náměstí, ale i ve Vrcově si místní ozdobili světelnými řetězy stromeček, který každoročně stojí na dětském hřiště uprostřed návsi. Český červený kříž Vrcov vyplnil o adventu dvě páteční odpoledne rukodělným tvořením v klubovně. V pátek 2. prosince vyráběly děti papírové dárkové taštičky a podruhé, 16. prosince, zdobily cukroví marcipánem. O tom, jaké krásné výrobky vznikaly v klubovně ČČK, bylo možné se přesvědčit na vánočních výstavách v Ledenicích a v Suchdole nad Lužnicí, kde členky místního spolku vystavovaly. Zde je fotodokumentace (galerie v novém okně), takže přesvědčit se můžete i vy.

 • Silvestr v předstihu      26. 11. 2016
 • Zábava na tradičním Silvestru v předstihu, který pořádala Vrcovská hospůdka, se konala v sobotu 26. 11. 2016.

 • beseda s námořníkem      17. 11. 2016
 • Ve čtvrtek 17. listopadu pozval Český červený kříž Vrcov na besedu s námořním elektrodůstojníkem panem Žemličkou. Poutavé vyprávění se uskutečninlo v místní hospůdce.

 • adventní fotostory vánočního stromu z Vrcova      16. 11. 2016
 • Již před léty bylo rozhodnuto o poražení jehličnanu na vrcovské návsi. Jedle douglaska a lípa, které byly vysazeny příliš blízko sebe, prorůstaly a ubíraly si navzájem životní prostor. Jedle je příliš krásná, aby byla jen rozřezána na topivo, a proto byla letos vybrána k ozdobě borovanského náměstí v době adventu pro radost všech. Naše jedle byla zdatná třicátnice a její odborné poražení tak, aby se pokud možno nezlomila ani větvička, zabralo 16. 11. zhruba čtyřicet minut. Při přepravě její větve zabraly celou šíři silnice. Jak kácení proběhlo, se můžete podívat ve fotostory (galerie v novém okně). Jak příběh adventního stromu z Vrcova bude pokračovat a jak bude borovanskému náměstí slušet, se může podívat každý sám. Třeba na první adventní neděli 27. listopadu, kdy se strom poprvé rozzáří.

 • drakiáda      22. 10. 2016
 • V sobotu 22. října se na louce za Cikánovem uskutečnila tradiční drakiáda.

 • posvícenská zábava      15. 10. 2016
 • Český červený kříž pozval na posvícenskou zábavu s koláči. Hrála kapela AXA.

 • veřejná schůze občanů      9. 10. 2016
 • Osadní výbor Vrcova pozval všechny na každoroční veřejnou schůzi občanů do místního znovuotevřeného pohostinství. Na programu byla rekapitulace uplynulého roku, plán investic na rok 2017 jakož i diskuse dalších námětů a připomínek. Můžete si přečíst zápis z této schůze.

 • rekonstrukce hospody      5. 10. 2016
 • Máme nově zrekonstruované prostory místního pohostinství. Nové zázemí, topení, rozvody elektřiny, nová okna a mnoho dalšího přispělo ke zvýšení pohodlí pro Vaše chvíle trávené s přáteli, pro besedy či oslavy. Vybavení hospůdky bylo rozšířeno o music box a k dispozici je i WiFi. Průběh rekonstrukce zachycují časosběrné fotografie (galerie v novém okně).

 • hasičská sportovní sezóna skončila      17. 9. 2016
 • S koncem roku se hodí ohlédnout i za činností Sboru dobrovolných hasičů ve Vrcově. Sportovní činnost zahájil sbor prvním místem žen na obvodové soutěži, která se letos konala ve Lhotě a zakončil 17. 9. v Žáru na Memoriálu zakladatelů sboru, kde muži získali třetí místo. Z důvodů zdravotních potíži, či selhání techniky, musel sbor letos účast na různých plánovaných soutěžích vzdát. Přesto se hasičská sportovní družstva účastnila na několika soutěžích a v různých disciplínách se postavila 13krát na start, přičemž dovezla domů o jeden pohár více než vloni, a to celkem pět. Jistě na tom měla velký podíl i rozsáhla generální oprava hasičské stříkačky PS 12, která proběhla před začátkem sportovní sezóny a kterou si zajistili hasiči svépomocí. V průběhu roku se hasiči drželi osvědčených akcí, v lednu tedy nechyběl hasičský ples, v březnu oslava mezinárodního dne žen. Na jaro připadlo i několik brigád jako sběr železného šrotu a čištění kanálových vpustí. V létě pár členů vypomáhalo při organizaci parkoviště při akci Slamburk. Za podporu společenských akcí děkujeme městu Borovany. Podívejte se na momentky z hasičské sezóny (galerie v novém okně).

 • loučení s létem a jízda zručnosti      10. 9. 2016
 • Na konci léta bylo hasiči uspořádáno pro děti loučení s létem. Po vzoru předchozího roku ve spolupráci ČČK Vrcov a NKV, z.s. Pro děti byl připraven dětský hasičský útok, na který se řádně ustrojily. Stříkání z proudnice, štafetový běh, střelba ze vzduchovky, vše zvládly na jedničku. Neméně zdatně si počínaly při následující jízdě zručnosti, zatímco dospělí se sportovně vyžívali na nohejbalovém kurtu. Největší atrakcí pro děti byl však opět přistavený traktůrek, takže svezení v něm patřilo určitě k největším zážitkům. Zážitkem byla i ochutnávka buchet, které připravily členky ČČK a stejně tak pečené prasátko. Pro děti nechyběly sladké odměny, limonáda a diplomy za jejich výkony. Koukněte na fotky z loučení (galerie v novém okně).

 • pomník padlým - poděkování      10. 8. 2016

 • OV děkuje ČČK Vrcov za květinovou výzdobu pomníku na návsi.

 • posezení s COUNTRY KAPELOU      2. 7. 2016
 • Vrcovská hospůdka pozvala všechny k posezení a tanci s country kapelou.

 • Vrcov CUP 2016      2. 7. 2016
 • Letos jsme se dočkali již 15. ročníku vrcovského nohejbalového turnaje dvojic. Tato amatérská soutěž se ve Vrcově uskutečnila 2. července 2016 ve složení 11 týmů. Lichý počet byl sice nepraktický pro rozdělení do skupin, které nakonec byly jen dvě, po šesti a po pěti týmech, ale hráči to ocenili, protože mohli sehrát více zápasů. Do čtvrtfinále postupovalo 8 dvojic.
  První semifinále pak sehráli dvojice Jarda Bicek st.–Petr Dlouhý proti dvojici Cyril Onderka-Milan „Kipos“. Z tohoto duelu do finálové bitvy putovala dvojice Bicek-Dlouhý. Z druhé semifinálové hry týmu Bohuslav Růžička-Ladislav Kuřil, kteří nastoupili proti týmu Martin Sova-Lukáš Domiter, vzešla vítězně dvojice Růžička-Kuřil.
  Následovala hra o třetí místo dvojice Sova-Domiter proti týmu Onderka-Kipos. Do duelu o třetí místo se Sova s Domiterem probojovali i v loňském roce, bohužel stejně jako vloni i letos jejich výkon na bednu nestačil. Cyril Onderka v roce 2015 s jiným spoluhráčem loňský ročník vyhráli. Kuriozitkou je, že letošního spoluhráče si Cyril našel v předvečer turnaje prostřednictvím sociální sítě. Takže oba hráči si spolu prvně zahráli až ve Vrcově na hřišti a hned to dotáhli na třetí místo.
  V případě finálové dvojice bylo těžké rozhodnout, komu vlastně fandit. Dvojice Růžička-Kuřil je v historii turnaje nejdéle spoluhrající ve stejném složení. Zatímco Jarda Bicek st. je nejen nejvytrvalejším, ale letos byl i nejstarším účastníkem turnaje. Nakonec samozřejmě Jarda, jako nejstarší a nejzkušenější, se svým spoluhráčem všem ukázali, jak se to hraje, a stali se vítězi letošního ročníku. Vítězům blahopřejeme a všem ostatním děkujeme za účast ve hře. Poděkování patří také Vrcovské hospůdce za občerstvovací servis po celý den a „dobrotetám“ z ČČK Vrcov za výborné bramboráky.
  Turnaj na fotkách (galerie v novém okně).
  NK Vrcov, z.s.

 • dětský den Ve Vrcově      11. 6. 2016
 • ČČK pozval všechny děti a rodiče na dětský den, který se uskutečnil v sobotu 11. června na dětském hřišti. Podívejte se na fotky z dětského dne (galerie v novém okně).

 • medaile za mimořádné zásluhy
      pro nejstaršího člena sboru      14. 5. 2016
 • Sportovní činnost zahájil sbor prvním místem žen na obvodové soutěži, která se letos konala ve Lhotě. I když ve štafetě měla děvčata neplatný pokus za špatnou předávku, přesto jim jejich výkon vynesl první místo a postup na okresní soutěž. Po zkušenostech z okresní soutěže z roku 2012 s díky přenechala postup druhým v pořadí, tj. ženám z Hluboké u Borovan a i ty se postupu vzdaly ve prospěch žen z Borovan. Účast borovanského družstva žen na okresní soutěži paradoxně ovlivnilo naši účast na dalších závodech. Jedna z vrcovských závodnic chtěla načerpat zkušenosti z těchto závodů a posílila početně borovanský tým, přičemž si zlomila ruku. Tím pádem děvčata ve Vrcově měla problém postavit družstvo na soutěže v následujících pěti týdnech. S velkou radostí jsme letos předali medaili za mimořádné zásluhy nejstaršímu členovi našeho sboru panu Václavu Donátovi. Předání medaile bylo zosnováno s pořadateli právě obvodové soutěže, kde pan Donát převzal medaili před nastoupenými družstvy. Podívejte se na fotky ze soutěží a z předání medaile (galerie v novém okně).

 • Den matek ve Vrcově      7. 5. 2016
 • Týden po čarodějnicích se děti sešly ještě jednou, ale tentokrát se svými maminkami v sále Vrcovského pohostinství, aby jim popřály k jejich svátku. Letos se ve Vrcově přípravy tradičního dětského vystoupení nikdo neujal a tak oslava nabrala jiný rozměr. Pod heslem „Mámy máme rády svoje děti, protože nás baví“, se 7. května uskutečnilo setkání rodičů a dětí, kde děti spontánně zpívaly, recitovaly a hrály na flétnu, podle toho, co si připravily a na co se právě cítily. Děti se snažily předvést co nejlépe, a tak vytvořily skvělý program. Na závěr maminky dostaly malý dárek, který vznikl v klubovně ČČK a vše doplnila reprodukovaná hudba. Za přípravu programu děkujeme dětem a „jejich maminkám“.
  ČČK Vrcov

 • potraviny Vrcov      1. 5. 2016
 • Od letošního května je možné opět využívat služeb místního obchodu s potravinami.

 • slet čarodějnic      30. 4. 2016
 • Děti ustrojené za čarodějnice se sešly 30. dubna na dětském hřišti, aby změřily své nadpřirozené vlastnosti na již XIII. sletu čarodějnic. Soutěžilo se v létání na koštěti, hodu bramborou na terč, létání s papírovými vlaštovkami nebo mimo jiné v kouzlení zvířátek z balonků. Dále děti kreslily, jak by jejich ideální čarodějnice měla vypadat, a na závěr si mezi sebou zvolily Miss ježibabu 2016. Koukněte na fotky z řádění čarodějnic (galerie v novém okně).
  ČČK Vrcov

 • cestovatelská přednáška - Kambodža      6. 4. 2016
 • ČČK Vrcov pořádal přednášku manželů Vávrových: Krásy jižní Asie - Kambodža a okolí.

 • velikonoční turnaj ve stolním tenistu      26. 3. 2016
 • Na Bílou sobotu, 26. března 2016, pořádal zapsaný spolek Nohejbalový klub Vrcov turnaj ve stolním tenise. Účast byla hojná, domácí i hosté z širokého okolí. Ve dvou skupinách hrálo nakonec 18 hráčů, z nichž mnozí svými výkony překvapovali i sami sebe. Na stupně vítězů vystoupili, v pořadí od prvního místa Jan Šustr ml. (hlavní pořadatel turnaje), Jan Krivák z Růžova a Láďa Bicek. Ve vynikající atmosféře a po bouřlivém play-off tak nakonec čest domácích byla zachráněna a cenné kovy vesměs neopustily Vrcov. Za přízeň a podporu děkujeme všem sponzorům, jako např. Stěhovací službě FOFR, s.r.o., Teplárně České Budějovice, a.s., všem jednotlivcům a naposled, nikoli však co do významu, také městu Borovany. Snad se i příští Velikonoční turnaj vydaří.
  Zde jsou fotky z turnaje (galerie v novém okně).

 • členská schůze Sboru dobrovolných hasičů      19. 3. 2016
 • Starosta sboru svolal všechny členy k členské schůzi, která se uskutečnila 19. března v místním pohostinství. SDH Vrcov

 • zdobení cukroví      18. 3. 2016
 • ČČK Vrcov pozval všechny děti i rodiče ke zdobení lineckých zvířátek marcipánem. Fotky ze zdobení (galerie v novém okně).

 • taneční zábava      12. 3. 2016
 • Taneční zábava s kapelou Zelená melodie u příležitosti MDŽ se uskutečnila v sále Vrcovské hospůdky.
  SDH Vrcov

 • alkohol za volantem      8. 3. 2016
 • V úterý 8. března se uskutečnila přednáška organizovaná ČČK za účasti MUDr. M. Vicánové na téma alkohol za volantem.

 • dětský karneval      20. 2. 2016
 • Ani letos ve Vrcově nechyběl dětský karneval, který se uskutečnil v únoru, týden po masopustní koledě. Letošní ročník byl rekordní na počet účastníků, a to jak dětských masek, tak jejich dospělého doprovodu ze širokého okolí. Sešly se zde celé rodiny i s prarodiči či se svými známými. Takže ve shonu princezen, neandrtálců, čarodějnic, pirátů, vodníků, pavoučí rodinky, indiánů, víl a jiných nápaditých převleků panovala velmi přátelská atmosféra. Mezi masky se v převlecích zamíchali i členové Klubu mladých z Borovan, kteří si pro děti připravili hry a také jim pomáhali se zvládnutím soutěžních disciplín. Program s diskotékou byl doplněn o pestrou tombolu. Další dárky nebo sladkosti získávaly děti při zdolávání soutěží. Děkujeme Klubu mladých v čele s jejich vedoucím panem Šnorkem za účast a paní Jenknerové za přípravu programu. Obrázky z karnevalu (galerie v novém okně).

 • masopustní zábava      13. 2. 2016
 • Masopust ve Vrcově byl letos připravován téměř na poslední chvíli a tak se nestihl ještě před popeleční středou, jak tomu bývalo ve Vrcově zvykem. I tak byl pestrý a oproti loňsku i bohatý na maškary, které doprovázely 13. února průvod koledníků a muzikantů, kteří se vydali na cestu obcí. Mohli jste tak potkat doktorky, policistu s lupičem, klauny, tým dělostřelců, kovboje, kopretinu, indiány nebo prasátko, které se nechalo drbat za uchem pro štěstí a nebo posádku dvou trakturků, které popovážely muzikanty a maškary. Bohužel ne většina obyvatel obce masopustní tradici ocenila. Otevřela zhruba jen jedna třetina obydlí a o to více srdečně děkujeme všem, kdo nás vřele a přátelsky přivítali u svých domovů. Všem hospodyním se letos koblihy povedly na jedničku.
  Masopustní veselí bylo zakončeno večerní zábavou s pohřbíváním Masopusta, při které nám hrála kapela FACE. I zde nebyla nouze o pěkné kostýmy. Za podporu akce děkujeme městu Borovany.
  Obrázky z masopustu (galerie v novém okně).

 • valentýnské tvoření      5. 2. 2016
 • V klubovně ČČK bylo pro malé i velké připraveno valentýnské tvoření.

 • výroba květů z krepového papíru      31. 1. 2016
 • Z nedělní výroby papírových květů nám zůstaly mimo jiné krásné kopretiny, které zdobí místní kapličku v podobě krásného věnečku. Děkujeme paní Šímové za čas strávený ukázkou výroby papírových květů. Obrázky kytiček (galerie v novém okně).
  ČČK Vrcov

 • výroční valná hromada ČČK Vrcov      23. 1. 2016
 • Český červený kříž Vrcov pozval všechny členy k účasti na výroční schůzi v místním pohostinství.

 • myslivecký ples - Hluboká u Borovan      22. 1. 2016
 • Myslivecké sdružení Vrcov-Hluboká u Borovan pořádalo tradiční ples s kapelou K-Klub. Ples se konal v Hluboké u Borovan.

 • hasičský ples      16. 1. 2016
 • Hned z kraje roku se konal v obci hasičský ples. Sál vrcovské hospůdky se kompletně zaplnil 16. ledna a hosté se bavili za doprovodu kapely AXA. S plánovaným koncem zábavy se z parketu hostům nechtělo, takže kapela musela dát přídavek. Kromě tradiční půlnoční dražby popelnice byla na programu ještě soutěž ve štafetovém pití piva o láhev sektu, a to jak v dámské tak pánské disciplíně. Vyzyvatelé hasiči proti nehasičům. V duelu mužů zvítězili nehasiči, v dámském duelu zvítězily hasičky. Za podporu hasičského plesu ve Vrcově patří velký dík sponzorům: Vrcovská hospůdka, ČČK Vrcov, Marius Pedersen, LB Cemix, s.r.o., ZOD Borovany, Petra Baštýřová – květiny, paní Brůhová - Rehabilitační středisko, Domácí potřeby Jirec, Chovatelské potřeby Sýmalka, Masáže Petra Dvořáková, Mladošovice, Jednota České Budějovice, Hasičská vzájemná pojišťovna, Rybníky a lesy České Budějovice, Berner, Würth, Montana – p. Vaněra, Amont s.r.o., Stavebniny Sviták, Doppler CZ, s.r.o., pan Pavel Šplíchal, Elektro-kontakt, s.r.o., Kadeřnictví – p. Tomášková, Extrudo Bečice, Českomoravská stavební spořitelna, Rybářství Petrův zdar Nové Hrady, Truhlářství M. Chmeňa, zednictví Michal Raba, Colop CZ s.r.o. a všem jednotlivcům. Fotky z plesu (galerie v novém okně).