osada -- uskutečněné akce 2014zpět na osada

Uskutečněné akce 2014

 • přehled všech akcí pro rok 2014
 • (pdf, 1 stránka, 31 kB)

 • dětský Silvestr ve Vrcově      31. 12. 2014
 • Věděli jste také, že dívčím opakem mužského jména Silvestr je jméno Sylva nebo Silvie? Nejeden z dospělých toto nevěděl, ale děti to uhádly hned v úvodu oslavy dětského Silvestra, která se konala tradičně 31. prosince v odpoledních hodinách. Program plný tance, balónků a konfet byl naplněn hrami a soutěžemi protkanými hasičskými rekvizitami a obrázky. Účastnilo se více než tři desítky dětí, které se v závěru programu soustředily ke společnému přípitku rychlými špunty, následně vyšly ven a zapálením prskavek daly pokyn k odpálení ohňostroje. Před Vrcovskou hospůdkou ohňostroj, který nebývale krásně zdobil nebe nad zasněženou vrcovskou návsí, sledovalo více než osm desítek diváků nejen z Vrcova. Fotky z dětského Silvestra 2014 (galerie v novém okně). SDH Vrcov

 • výroční členská schůze SDH Vrcov      6. 12. 2014
 • Starosta Sboru dobrovolných hasičů Vrcov svolal všechny členy na výroční členskou schůzi sboru, která se konala v sobotu 6. prosince v sále vrcovského pohostinství. SDH Vrcov

 • Mikuláš ve Vrcově      6. 12. 2014
 • I do Vrcova přišel Mikuláš, 5. prosince navštívil děti v jejich domovech a v sobotu 6. 12. je přišel obdarovat na mikulášskou besídku. Kromě nadílky s Mikulášem, andělem a čerty, byla pro děti připravena diskotéka, různé hry jako koulení sněhuláka, výroba vánoční ozdoby nebo hokej a tombola. O předchozím víkendu, na první adventní neděli, se děti sešly na vrcovské návsi, aby pomohly s ozdobením a rozsvícením vánočního stromku. Zhruba tři desítky dětí a dospělých příjemně trávili společný čas poslechem koled, ochutnávali cukroví a zahřívali se čajem nebo punčem. Za podporu akcí děkujeme městu Borovany. Fotky z mikulášské besídky (galerie v novém okně).
  ČČK Vrcov

 • falešný Silvestr      29. 11. 2014
 • 29. listopadu pořádala Vrcovská hospůdka Silvestr v předstihu. Nechybělo nic, co k pořádné silvestrovské oslavě patří - vánoční stromeček, půlnoční ohňostroj a hrála kapela Ruky f kapcách. O půlnoci byl přípitek a každý dostal malý dáreček.

 • adventní tvoření      21. a 28. 11. 2014
 • Český červený kříž pozval všechny děti k výrobě adventních věnečků do klubovny. Účast byla veliká a každý si odnesl vlastnoručně vyrobený a ozdobený věneček z krepáku nebo thúje a o týden později (účast 10 dětí a 6 dospělých) jsme si připravili ozdoby na stromeček a zdobili perníčky a linecké, které napekly paní Donátová a Jarka Čížků. 30.11. jsme pak společně na návsi ozdobili stromeček, který sehnal pan Sova od pana Viktory, na zahřátí byl horký punč, svařák a ovocný čaj a k tomu nazdobené cukroví. K poslechu nám hrály koledy, jen počasí nám příliš nepřálo. Fotografie z výroby věnečků, zdobení cukroví a stromečku (galerie v novém okně).

 • svatomartinské ježdění      11. 11. 2014
 • Dne 11. 11. 2014 se na vrcovské návsi od konalo „svatomartinské ježdění“ na šimlovi Severinovi, který byl v záři lampionků odveden dětmi do ohrady. Fotografie z ježdění a lampiónového průvodu (galerie v novém okně).

 • Vrcovem zavoněly koláče      18. 10. 2014
 • Tradiční koláčky z kynutého těsta patří neodmyslitelně k vrcovské posvícenské zábavě. Letos zavoněly 18. 10. 2014. Každý host dostal koláček ke vstupence; k tanci a poslechu hrála kapela Pohoda Česká a díky nemalému počtu hostů zábava nevázla. ČČK Vrcov děkuje městu Borovany za podporu této akce, ale zvláště by chtěl velmi poděkovat městu Borovany za to, že ho přizvalo 11. 10. k účasti na řemeslný jarmark Hody s plody podzimu, kde členky ČČK pekly své vyhlášené bramboráky. Peníze utržené za prodej bramboráků budou použity na nákup vlny na pletení ponožek a svetříků pro děti z dětských domovů. ČČK Vrcov

 • nad Vrcovem létali draci i bubliny      5. 10. 2014
 • Opět po roce se ve Vrcově dne 5.10.2014 konalo pod záštitou ČČK Vrcov společné pouštění draků. Po celé odpoledne bylo velice krásné a slunečné počasí, které doplňoval ideální vítr, a tak se po obloze prohánělo velké množství pestrobarevných draků. Program drakiády zpestřilo vybarvování a výroba malých dráčků, dětské soutěže, hry a pouštění bublin z bublifuků. Kdo chtěl si mohl na ohni opéci buřta či jablka a všem žízeň zahnal dobrý teplý čaj. Všichni měli možnost si odpočinout u stolů s lavicemi. Zájem o drakiádu byl velký, přišlo celkem 50 účastníků. ČČK Vrcov děkuje městu Borovany za finanční příspěvek. Prohlédnout si můžete fotky z drakiády (galerie v novém okně). Za ČČK Vrcov Dana Jenknerová

 • veřejná schůze      27. 9. 2014
 • Osadní výbor Vrcova pořádal veřejnou schůzi, která se konala v sobotu 27. září od 19 hodin. Zároveň osadní výbor žádal o náměty a připomínky k fungování OV a o návrhy pro příští rok. Ze schůze byl pořízen zápis.

 • jízda zručnosti ve Vrcově      27. 9. 2014
 • Děti, které se na vrcovské návsi sešli odpoledne dne 27.9.2014, určitě nelitovaly. Byla pro ně přichystána netradiční jízda zručnosti, kterou pořádal ČČK Vrcov. Nejmenší se snažili trasu plnou překážek zdolat na odrážedlech a větší na kolech. Určitě to nebylo nic jednoduchého, ale děti s ohledem na věk a své schopnosti trasu projely. Všichni účastníci byli po zásluze odměněni diplomem a sladkostí. ČČK Vrcov děkuje městu Borovany za finanční příspěvek. Fotky z jízdy zručnosti (galerie v novém okně).
  Za ČČK Vrcov Dana Jenknerová

 • poděkování a uznání spolkům ...     25. 9. 2014
 • ... za přínos ke společenskému a kulturnímu dění udělovalo město Borovany 25. září 2014. Vrcov při této společenské události reprezentovaly všechny tři z vrcovských spolků: za Nohejbalový klub Vrcov ocenění převzal pan Jan Šustr ml., za Český červený kříž zde byla přebírající paní Pavla Boučková a Sbor dobrovolných hasičů zastupoval pan Václav Smetana starší. V rámci této příležitosti byli oceněni i jednotlivci z jednotlivých spolků, které nominovaly členské základny. Toto uznání mělo být poděkování za aktivní a vytrvalou činnost. Ve Vrcově to byla jasná volba; když se řekne Český červený kříž, je to stejné jako by se řeklo Marie Donátová a srdcařem hasičského sboru je pan Václav Smetana st. Celkové ocenění za četnost v činnosti spolků přebíral předseda osadního výboru pan Petr Jenkner. Fotky z předávání ocenění (galerie v novém okně). Další fotografie z předávání cen spolkům.

 • soutěžení SDH v roce 2014      20. 9. 2014
 • SDH Vrcov 20. září na soutěži v Zalinech zakončil svůj sportovní rok. Družstvo se celkem účastnilo 9 soutěží a v různých disciplínách a složeních se postavilo 21krát na start. V říjnu se sportovní družstva budou místo závodů věnovat brigádám v obci, díky kterým získají zábradlí místních rybníků nový nátěr a budou vyčištěny odvodňovací rigoly a kanály. Rok zakončí sbor v prosinci výroční členskou schůzí a dětských ohňostrojem na Silvestra. Za podporu akcí a doplnění vybavení sportovního družstva patří poděkování městu Borovany. Fotky ze soutěžení SDH (galerie v novém okně). SDH Vrcov

 • Trocnovské slavnosti      20. 9. 2014
 • Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka, Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, Jihočeský kraj, Město Borovany, Město Trhové Sviny a Sdružení Růže pořádali pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Jiřího Zimoly Trocnovské slavnosti.

 • South Bohemia Classic      6. 9. 2014
 • Přes Vrcov vedla trasa jízdy veteránů South Bohemia Classic. Více na www.ckmotorsport.cz.

 • loučení s létem      30. 8. 2014
 • I když to v srpnu vypadalo spíše tak, že se léto loučí s námi, uskutečnilo se 30. 8. za pěkného počasí loučení s létem ve Vrcově, které SDH Vrcov pořádal společně s Nohejbalovým klubem. Program zahájila ukázka scénického šermu v podání historické skupiny V. Divize. Po představení si děti mohly vyzkoušet bitvu s meči nebo střelbu z kuše. Další program naplňovala střelba ze vzduchovky, běh na gumě, svezení na traktůrku nebo třeba kuželky. Pro všechny byly připravené sladké odměny a celé odpoledne uzavíralo společné grilovaní. Prohlédnout si můžete fotky (galerie v novém okně).

 • předškolní tvoření      29. 8. 2014
 • Český červený kříž pozval všechny děti na předškolní tvoření nejen pro školáky.

 • disco OLDIES pod otevřeným nebem      9. 8. 2014
 • V podvečer po hasičské soutěži byla ještě diskotéka se vstupem zdarma. Začínalo se hrát ještě za denního světla, takže to bylo vhodné i pro děti. Hrálo se vše - lidovky, disko, rock, kdo si co přál. Ač bylo deštivo, byl pěkný letní večer, ale perfektně připravené zázemí využilo jen málo místních... ještě, že jeli okolo alespoň ti cyklisti ze Lhoty. Fotky z diskotéky (galerie v novém okně).

 • o pohár starosty      9. 8. 2014
 • Sbor dobrovolných hasičů ve Vrcově pořádal 10. srpna 6. ročník hasičské soutěže O pohár starosty. Počet účastníků se nám oproti předchozím rokům zmenšil. Ač bylo písemně pozváno 17 družstev z okolních obcí, nakonec ve Vrcově závodilo jen 7 týmů. Soutěž byla zahájena nástupem, soutěžící přivítal starosta hasičů pan Richard Harsa a předseda osadního výboru pan Ing. Petr Jenkner. Místním družstvům se bohužel moc nevedlo. Své prvenství z loňského roku v disciplíně PS 12 s prodlužováním suverénně obhájilo družstvo ze Zalin. Za nimi se pak umístilo družstvo ze Slavošovic a ze Třebče. Na vrcovské zbyly poslední místa. O nic hůře se zalinským nevedlo ani v disciplíně s PS 8, kterou také vyhráli, ale alespoň zde si vrcovští sáhnuli na pohár, když obsadili druhé místo, za nimi se pak umístilo družstvo ze Slavošovic. Mezi ženami si své prvenství vysoutěžilo družstvo ze Třebče, na druhé příčce se umístily ženy z Trhových Svinů a vrcovským zůstal bronz. Malý počet účastníků měl i své drobné výhody. Na každého zbyla nějaká cena, kterou byla vína a melouny. Téměř každý si vysoutěžil pohár a někteří dokonce dva a vše včetně vyhlášení se stihlo těsně před tím, než přišla bouřka doprovázená pořádným lijákem. Děkujeme všem sportovcům za účast, rozhodčím za jejich pečlivou práci a všem rukám, které přiložily ruku k dílu, za jejich pomoc. Zvláštní poděkování patří panu Pavlu Vondráškovi za sponzorský dar a dále pak panu Janu Šustrovi staršímu a panu Radku Růžičkovi. Jak soutěž dopadla se dozvíte z výsledků. A na to, jak to na soutěži vypadalo, se podívejte do fotogalerie (galerie v novém okně).

 • členská schůze Sboru dobrovolných hasičů      18. 7. 2014
 • Schůze se konala v pátek 18. 7.

 • členská schůze Českého červeného kříže      29. 6. 2014
 • Schůze se konala v neděli 29. 6.

 • nohejbalový turnaj VRCOV CUP 2014      28. 6. 2014
 • Třináctý ročník vrcovského nohejbalového turnaje dvojic se letos uskutečnil 28. června. Na Vrcov CUP 2014 se přihlásilo 15 týmů. Hráčské dvojice se nám oproti předchozím ročníkům pomíchaly a přivítali jsme i několik nováčků. Ze tří základních skupin, ve kterých se sehrálo 30 zápasů, vzešly čtyři finálové dvojice, které si nakonec přední příčky rozdělily následovně. Do souboje o třetí místo se stejně jako vloni dostala vrcovská dvojice Jan Šustr-František Kutiš. Bohužel dvojice podlehla českobudějovickému týmu Lukáš Domiter-Martin Sova, který tak obsadil třetí místo. Do bitvy o první místo se stejně jako poslední dva roky probojovala dvojice z Českých Velenic Jaroslav Bicek, letos se spoluhráčem Milanem Řezáčem. Jarda se svým spoluhráčem patří k vytrvalým účastníkům turnaje a protože mu první místo již dva roky po sobě o chlup uteklo, ve finále měl plno fanoušků, kteří mu drželi palce, aby letos první místo získal. Z napínavého duelu o první místo bohužel nakonec vzešla vítězně dvojice Cyril Onderka-David Neškodný z Českých Budějovic. Děkujeme Vrcovské hospůdce za celodenní občerstvení a ČČK Vrcov za dostatečný přísun vyhlášených bramboráků. A kdybychom to neřekli, tak by si možná ani nikdo na vyhlášení nevšimnul, že nám chyběly poháry. Snad, že to byl ten „13“ ročník. Ruční výroba keramických poháru si vyžaduje i výpal, ale ten byl bohužel naplánován s týdenním zpožděním, takže se nám rýsuje další příležitost, při které budeme moci uspořádat dodatečné předání vítězům.
  Výsledková listina turnaje. Fotografie (galerie v novém okně) z turnaje.

 • mezipodniková liga nohejbalistů z Radostic      25. 4. - 6. 6. 2014
 • Se svolením NKV, o.s., povolil osadní výbor obce Vrcov nohejbalistům z Radostic sehrání pěti turnajů mezipodnikové ligy na vrcovském nohejbalovém hřišti. Z technických důvodů nemohli hráči z Radostic zahájit sezónu na vlastním hřišti. Nohejbalisti z Radostic děkují vrcovským za pomoc.

 • den s myslivci      7. 6. 2014
 • Na dětský den navazoval Den s myslivci - o zvířátkách a přírodě. Červen byl měsícem myslivosti a u této příležitosti pozvalo Myslivecké sdružení Vrcov-Hluboká u Borovan vrcovské děti na procházku mysliveckým revírem. Do stínu lesa se před parnem 7. 6. šla schovat desítka dětí v doprovodu pěti dospělých. Revírem provázel děti pan Václav Liška. V lese na ně čekalo připravené posezení a stolečky s tématickými materiály, bohaté pohoštění, například nanuky, které v teplém dnu přišly vhod a provizorní střelnice. Nutno poznamenat, že za skvělé asistence pana Lišky se trefili i ti nejmenší. Ing. Vladimír Hokr zúčastněným popsal myslivecký revír a zvěř v něm žijící. Dále MUDr. Ilona Doležalová předvedla ukázky poslušnosti tří loveckých psů. Pak se děti vydaly na vycházku k liščí noře, k posedu a krmelci. Po návratu k výchozímu bodu ještě na děti čekalo opékání buřtů a také si pochutnaly na kynutých koláčcích, které mezitím paní Donátová ve vsi upekla a které za dětmi pan Donát dovezl na motorce až do lesa. Velký dík patří Mysliveckému sdružení Vrcov-Hluboká u Borovan za sponzorování akce, bohaté občerstvení a hlavním aktérům za jejich čas věnovaný dětem a přípravě programu, který vydal na celé odpoledne. Za všechny zúčastněné děkuje ČČK Vrcov.
  Na dni s myslivci byly pořízeny fotografie (galerie v novém okně).

 • Montessori dětský den      31. 5. 2014
 • U příležitosti oslavy Mezinárodního dne dětí jsme pozvali všechny děti a rodiče na odpoledne plné her a zábavy. „Pomoz mi, abych to dokázal sám aneb dítě jako tvůrce“ bylo hlavní motto dětského dne ve Vrcově, který se pořádal 31. května. Děti si hrály a tvořily, mezi hlavní atrakce patřil obří bublifuk, pískovnička, výroba rumba koulí, kuželky, poznávání zvířat podle stop a stromů podle listů, ale mimo jiné také skákaly přes švihadlo nebo zkoušely chodit na chůdách. Za každé zvládnuté stanoviště získávaly děti fiktivní penízky, které pak směňovaly u stánku za sladkosti, omalovánky, hračky a jiné odměny. Když se všichni dostatečně pobavili, vyrazili společně na šipkovanou, cestou plnili různé úkoly. Cílem byla návštěva pejsků na zahradě Petra Kolínského a Báry Faktorové. Bára dětem předvedla prvky dogdancingu, vysvětlila dětem jak to chodí na psích závodech v agility a předvedla jak psi umí s povely svého majitele zvládat závodní dráhu. Velký úspěch však mělo i to, že si děti mohly vyzkoušet překážky, které překonávají pejsci, jen po čtyřech se jim běhat nechtělo. Obvyklý táborák se letos nekonal. Na přání dětí měly prostřené stoly a pochutnávaly si na grilovaných párcích a topinkách. Vyvrcholením byl příjezd terénního vojenského vozu, které děti dokonale prozkoumaly a téměř nikdo nevynechal možnost nechat si udělat fotku ve voze s vojenskou helmou. Velké poděkování patří Petrovi Kolínskému a Báře Faktorové za jejich přijetí u nich doma, panu Steinerovi za předvedení vojenského vozu. Program sestavila paní Helena Machačová, pan Jan Tůma, slečna Jindřiška Frantesová. S atrakcemi vypomohla paní Dana Jenknerová, paní Pavla Boučková, pan Václav Donát, slečna Věra Krejčová, pan Radek Růžička a sladký dezert v podobě koláčků upekla paní Donátová.
  Na dětském dni byly pořízeny fotografie (galerie v novém okně).

 • volby do Evropského parlamentu      23. - 24. 5. 2014
 • Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskutečnily 23. a 24. května 2014 v rámci celoevropských voleb do Evropského parlamentu. Ve Vrcově se volilo na obvyklém místě v objektu místní knihovny v pátek 23. května od 14:00 do 22:00 hodin a v sobotu 24. května od 8:00 do 14:00 hodin.

 • návštěva ČČK Vrcov v azylovém domě      14. 5. 2014
 • Zástupci místní skupiny ČČK se vydali 14. 5. na den otevřených dveří do jednoho z jihočeských azylových domů, do kterého také putovaly svetříky, šály, čepice a ponožky vznikající pod zručnými prsty v místní klubovně. Stalo se tak na pozvání, kterého si velmi vážíme, jelikož se jedná o zařízení, kde se mimo jiné také ukrývají matky s dětmi, které byly obětí domácího násilí a přístup veřejnosti tak není běžný. Z toho důvodu také neuvádíme místo ani jméno zařízení. Za podporu děkujeme městu Borovany. Na návštěvě byly pořízeny fotky (galerie v novém okně).

 • maminky měly svátek, popřáli jsme jim i ve Vrcově      10. 5. 2014
 • ČČK Vrcov pozval všechny občany, zejména však maminky a babičky na vystoupení dětí při příležitosti oslavy Dne matek.
  Téměř dvě desítky let nepřetržitě patří ve Vrcově k oslavě svátku Dne matek dětské vystoupení. Za tu řadu let se z vystupujících stali rodiče a na vystoupení se vrací jako diváci, aby se nyní oni potěšili pohledem na svá dítka. Děti ani letos nezklamaly a všechny přítomné ohromily svou šikovností. Pásmo básniček, písniček, hry na flétnu a tance, bylo vtipně doplněno hádankovou soutěží pro dospělé. O tom, že nejen malé děti, ale i kůzlátka musí být poslušná, se diváci dozvěděli v sehrané pohádce. Na závěr děti rozdaly maminkám přáníčka, která sami vyrobily pod vedením členek ČČK přesně týden před vystoupením. Dětem patří velký dík za jejich poctivou přípravu a účinkování, protože jejich program s následným posezením u harmoniky vydal na více než dvě hodiny příjemné zábavy. Za trpělivost s přípravou programu děkujeme paní Daně Jenknerové, jakož i ostatním kteří přispěli svou pomocí. Na dni matek byly pořízeny fotografie (galerie v novém okně).

 • Vrcovský Šakali      4. 5. 2014
 • Šipkaři sdružující se také pod hlavičkou NKV, o.s., v pozměněné sestavě, ukončili 4. května herní sezónu 2013/2014, a to na domácí půdě, kdy porazili tým „Nic moc!“ Hluboká u Borovan A. Oproti loňskému roku Vrcovský šakali v rámci regionálních her v 3. Jihočeské lize D vylepšili své výsledky. Z 18 ligových utkání zaznamenali 7 výher a 4 remízy. Zůstali tak těsně za polovinou výsledkové listiny.

 • stránky vrcov.cz spuštěny      3. 5. 2014
 • Vítejte na nových webových stránkách osady Vrcov. Věříme, že zde vždy najdete něco nového a zajímavého z dění v naší obci. Dobrou zprávu máme pro všechny, kdo mají daleko k nástěnce osadního výboru - v sekci "úřední deska" naleznete vždy všechny oficiální dokumenty týkající se obce. Budeme velmi potěšení, pokud se s námi podělíte o své dojmy z nových stránek. Své náměty na doplnění nebo připomínky k obsahu prosím vložte do schránky osadního výboru umístěné na objektu knihovny. Současně vyzýváme zájemce ze strany místních živnostníků a řemeslníků, kteří by měli zájem nabídnout své služby ostatním spoluobčanům, že mohou využít bezplatně uveřejnění svých kontaktů v sekci "služby".
  Za vznik stránek vděčíme především Petru Kolínskému, který inicioval jejich vznik a zároveň se postaral o jejich grafické zpracování. Protože bude pečovat o obsah stránek i do budoucna, děkujeme mu tímto za práci odvedenou i budoucí. Osadní výbor obce Vrcov

 • stavění májky a XI. slet čarodějnic     30. 4. 2014
 • Český červený kříž Vrcov pozval všechny malé i velké, mladé i staré čarodějnice, baby jagy a ježidědky na XI. slet čarodějnic. Konal se ve středu 30. dubna 2014 úderem klekání tedy od 18:00 na dětském hřišti ve Vrcově.
  Ve spolupráci spolků byla i ve Vrcově úspěšně postavena májka. Sbor dobrovolných hasičů zapůjčil stoly a lavice, Český červený kříž věnoval krepové papíry na ozdobení a Nohejbalový klub přispěl něčím dobrý k pití. Mužská část osazenstva se pak kolektivně postarala o přípravu dřeva na oheň a nezbytné vyhloubení díry na usazení májky. Než byla májka vztyčena, podílely se na jejím zdobení necelé dvě desítky dětí, které přišly na jedenáctý slet čarodějnic s tradičním programem. Po volbě Miss ježibaby dostaly všechny děti diplomy a nechyběly ani sladké odměny. Na závěr proběhl lampionový průvod kolem návsi zakončený u pomníku padlých z 1. světové války. Na sletu čarodějnic byly pořízeny fotky (galerie v novém okně).

 • sběr železného šrotu      26. 4. 2014
 • Sbor dobrovolných hasičů Vrcov pořádal v sobotu 26. 4. sběr železného šrotu.

 • kurz první pomoci pro děti      25. 4. 2014
 • Kurz zdravovědy zaměřený na děti proběhl pod vedením školené zdravotnice v klubovně ČČK. Kromě výkladu nechyběla i praxe a děti si tak mohly vyzkoušet např. masáž srdce na výukovém modelu lidského těla zvaném „Andula“. Nemalý úspěch měla část, kde se obvazovaly různé části těla. Na kurzu byly pořízeny fotky (galerie v novém okně).

 • turnaj ve stolním tenisu     19. 4. 2014
 • I letošní svátky jara využil Nohejbalový klub Vrcov k uspořádání velikonočního amatérského turnaje ve stolním tenisu. Zúčastnilo se celkem 14 hráčů z Vrcova, Českých Budějovic, Českých Velenic, Radostic, Mladošovic a ze Lhoty. Bohužel žádný z vrcovských favoritů nestačil na sportovní výkony soupeřů a ani jeden pohár nezůstal ve Vrcově. Téměř pětihodinové klání vyhrál Pavel z Mladošovic, druhé místo si odvezl Karel z Radostic a třetí místo obsadil Jarda z Českých Velenic. Za podporu akce děkujeme firmám: Vrcovská hospůdka, Društvo VD.
  Fotky z turnaje (galerie v novém okně).

 • Velikonoce v klubovně ČČK     18. 4. 2014
 • V pátek odpoledne 18. 4. 2014 se klubovna ČCK proměnila v tvořivou dílničku, kde si děti vyráběly velikonoční přáníčka a poté zdobily zajíčky a vajíčka, které jim jedna ze členek upekla z lineckého těsta. Všem se akce moc líbila a své výrobky si děti spokojeny odnášely domů. I když byly prázdniny a některé děti odjely pryč, přesto u stolu v klubovně nebylo volného místa.
  Na dílničce byly pořízeny fotky (galerie v novém okně).

 • velikonoční obyčeje     8. 4. 2014
 • Český červený kříž Vrcov zval na přednášku o velikonočních zvycích a obyčejích. Úterý 8. dubna 2014 od 17:00 hodin, Vrcovská hospůdka.
  Velikonoční zvyky a obyčeje byla beseda s muzejní pedagožkou paní Mgr. Jitkou Peškovou z Českých Budějovic, která přijela do Vrcova na pozvání Českého červeného kříže. Všichni přítomní a hlavně děti se zapojili do živé diskuze, během které paní Pešková zmínila velikonoční symboly a tradice od popeleční středy až po velikonoční pondělí, jejich původ a spojení s křesťanstvím a historii jejich dodržovaní na Českobudějovicku. Velkému zájmu se těšila i práce malérečky paní Stáničky Martykánové, která přivezla velké množství kraslic tvořených mnoha zajímavými způsoby. Během výkladu své kolegyně předvedla techniku škrábání do obarvených vajec a vrtání do skořápek s dozdobením voskem.
  Na přednášce byly pořízeny fotky (galerie v novém okně).

 • březen měsíc knihy      14. 3. 2014
 • V knihovně proběhla akce Březen měsíc knihy, ze které si můžete prohlédnout fotografie (galerie v novém okně).

 • popřáli jsme ženám k svátku      8. 3. 2014
 • Způsobů jak popřát ženám k jejich svátku 8. března je mnoho. Vrcovští hasiči se však i letos, tento den, drželi dlouhá léta zavedené formy. Za SDH Vrcov předali karafiát a všem přítomných ženám popřáli starosta a místostarosta sboru. Kávu a připravené zákusky si ženy vychutnávaly při doprovodu hudebního dua ze skupiny Zenit.

 • masopust      1. 3. 2014
 • Nohejbalový klub Vrcov, o. s., uspořádal opět tradiční masopustní zábavu. Masopustní veselí bylo oproti předchozím ročníkům mimořádně bohaté na počet účastníků masopustního průvodu, zúčastnilo se ho 43 osob. Koledníky a muzikanty doprovázelo kromě střapatých, také velké množství velmi nápaditých, neokoukaných a jistě i na výrobu náročných masek. Po odlehlých částech Vrcova masopustníky popovážely k radosti nejen dětí dva opentlené traktůrky, jejichž řidičům patří velký dík. Takže o žertovné kousky maškar a pěkné podívání nebyla nouze. Z mnoha zmiňme např. hrozny vína vytvořené z nafouknutých balonků, rytíře ze skupiny historického šermu V. divize, Zlatnictví u Lišky, jehož náhrdelníky vypadaly úchvatně, i když byly jen z těstovin. Zlatníky doprovázela maska lišky, která pro pobavení všech, chudák, během dne bezpočetněkrát chcípla na vzteklinu, byla zastřelena nebo někoho pokousala. Pravda je, že všichni obyvatelé obce hodiny příprav a práce neocenili a o to více srdečně děkujeme všem, kdo nás očekávali a vřele přivítali u svých domovů. Masopustní veselí bylo zakončeno večerní zábavou, při které nám hrála kapela FACE.
  Fotografie z masopustu (galerie v novém okně).

 • dětský karneval      22. 2. 2014
 • Již řadu let týden před masopustem pořádá Český červený kříž ve Vrcov dětský karneval. Letos pořadatele, ale i pravidelné návštěvníky, jistě překvapila mimořádně hojná účast. Princezny, kouzelnice, baletky, čerti, čarodějnice, opraváři, sportovci a jiné profese, nemalý počet nejrůznějších zvířátek spolu se svým dospěláckým doprovodem úplně naplnili sál Vrcovské hospůdky. Diskotékových písniček, sladkých odměn, soutěží, her i konfet jsme měli dostatek, jen tombola, která léta před tím vždy zbyla, byla letos bleskově pryč. Protože nikdo s odchodem domů nespěchal ani po třech hodinách intenzivní zábavy, věříme, že se u nás všem líbilo. Za podporu akce děkujeme Městu Borovany.
  Na karnevalu byly pořízeny fotky (galerie v novém okně).

 • hasičský ples      18. 1. 2014
 • Hasičský ples ve Vrcově se v roce 2014 konal 18. ledna. Akce se těšila mimořádně hojné účasti a hosté se bavili za doprovodu třeboňské kapely FACE. Nechyběla tombola, která byla letos opravdu bohatá, ani půlnoční slosování vstupenek o zajímavé ceny. Mimo tradiční nové popelnice se nám vrátily vloni vydané lyže, které se tak staly novou putovní cenou. Prohlédnout si můžete fotografie (galerie v novém okně).

 • dětský Silvestr ve Vrcově      31. 12. 2013
 • Za přispění města Borovany uspořádali vrcovští hasiči tradiční dětský Silvestr, jehož součástí bylo dětské disko, taneční hry a soutěže inspirované hasičskou tématikou. Každoroční dětský ohňostroj byl odpálen v 17:00 hod. Je potěšující, že tato odpolední tradice čím dál více přitahuje i starší generaci a že se tak silvestrovské odpoledne stává díky této akci skutečnou „společenskou“ událostí. Fotka z dětského Silvestra (fotka v novém okně).