osada -- aktuality zpět na osada

Aktuality

 • ukliďme Borovansko      5. 6. 2021
 • Město Borovany pořádá akci ukliďme Borovansko. Sraz 5. června v 9:00 před hlavní branou kláštera. Rukavice a pytle budou zajištěny. Svou účast nahlaste do čtvrtka 3. června. Pro přihlášené bude připravena malá svačinka.

 • dětský den      5. 6. 2021
 • ČČK Vrcov zve na dětský den ve Vrcově. Startujeme v sobotu 5. června v 15:00 na dětském hřišti. Od cca 18:00 je připrveno velké taneční finále, táborák a buřty.

 • výstava panenek      6. 6. - 31. 8. 2021
 • Od 6. června je možné si každou sobotu a neděli mezi 14:00 a 18:00 prohlédnout výstavu panenek v prostorách bývalé prodejny ve Vrcově.

 • nejsou prolézačky jako prolézačky      2021
 • Prolézačky, které se nachází ve Vrcově před pohostinstvím jsou certifikovanou street workoutovou sestavou WS020K vyrobenou z konstrukční oceli, která je chráněna proti korozi vypalovanou barvou Komaxit a kvalitního vysokotlakého polyetylenu. Díky tomu jsou prvky bezpečné, protože se nelámou a nehrozí tak nebezpečí zranění o ostré úlomky. Spojovací materiál je pozinkovaný a nerezový. To všechno předurčuje konstrukci dlouhou životnost.
  K čemu taková konstrukce slouží. I když na ní své pohybové schopnosti ve Vrcově rozvíjí hlavně děti, sestava je určena pro věkovou kategorii od 15 let výše. Jak již sám název napovídá jedná se o pouliční cvičení v našich podmínkách můžeme mluvit o „fitness na návsi“. „Workout“ je sportovní aktivita vahou vlastního těla vedoucí k rozvoji síly a vytrvalosti. A i když to tak na první pohled nevypadá, lze si při správném použití pomocí těchto prvků zpevnit svalstvo celého těla. Omezená možnost pohybu, zavřené tělocvičny i fitka nás nutí přemýšlet, kam se vrtnout, a tak se nyní „prolézačky“ ve Vrcově těší velké oblibě.

  OV Vrcov

 • Hasičský ples      29. 1. 2022
 • Ještě na podzim jsme tajně doufali, že se vše v dobré obrátí a my bychom mohli na konci ledna vítat ve Vrcově hosty na hasičském plese. Bohužel se tak letos nestalo, a proto vás již nyní zveme na ten příští, a to 29. ledna 2022, kdy už to určitě klapne ; -)
  SDH Vrcov


  Stalo se

 • Sběr železného šrotu      11. 4. 2021
 • Ve Vrcově proběhl v neděli 11. 4. 2021 sběr železného šrotu. Svoz od domu. Za darovaný železný šrot děkuje SDH Vrcov.

 • Velikonoční zdobení      2021
 • Protože je nám scházení zapovězeno a klubovna stále zavřená, nemůžou se zde s dětmi dělat obvyklé věci jako tvoření jarních a velikonočních dekorací nebo zdobení vajíček či cukroví. Chybět bude i každoroční velikonoční turnaj ve stolním tenisu a nedojde ani na koledování. Pojďme si tedy čas zpestřit něčím novým. Těšíme se na malovaná vajíčka, kraslice, vajíčka nakreslená, vystřižená z papíru, pletená, háčkovaná, drátkovaná :-) .... prostě cokoliv, co vyrobíte a z čeho budete mít radost a každý za sebe v týdnu před Velikonocemi pověsíte na návsi na "vrcovský velikonoční strom". Budeme se těšit, co se nám sejde. Za všechny vrcovské spolky "Veselé Velikonoce!"
  ČČK, SDH, NK Vrcov

 • Ponožková výzva     2021
 • Kdo vloni na jaře mohl, vyslyšel „rouškovou výzvu“ a šil látkové roušky, dokud bavlna, nitě nebo gumičky nedošly, aby pomohl ochránit své blízké. Rok se s rokem sešel a bohužel ne všichni měli štěstí a odolali covidové nákaze, ba naopak jsou nyní odkázáni na pomoc zdravotníků, kteří v současnosti, více než kdy dříve, řeší převozy pacientů. V souvislostí s tím se v médiích objevila „ponožková výzva“ náchodské nemocnice, která požádala dobrovolníky o výrobu pletených ponožek. Zdá se to jako zanedbatelná drobnost, ale i to, aby pacienta nezábly nohy, patří k péči, na kterou zdravotníci myslí. A právě ponožky, které by pacienty při převozech zahřály, se zde ukázaly jako nedostatkové zboží. Pletené ponožky jsou silnou disciplínou členek místního spolku Českého červeného kříže Vrcov, a tak šikovné ruce nejzručnějších pletařek tuto výzvu nemohly nechat bez povšimnutí. Po krátké korespondenci s ombudsmankou nemocnice nebylo již na co čekat. Tam, kde se pletařkám nedostávalo nové vlny, nastavily přízi páranými svetry a 9. března putoval z Vrcova do Náchodu balík se 40 páry pletených ponožek. Věříme, že ponožky poslouží na správném místě a přejeme všem lidem, aby je pletené ponožky hřály raději jen doma, a zdravotníkům, aby jim v jejich službě brzo nastaly klidnější časy.
  ČČK Vrcov

 • MDŽ      8. 3. 2021
 • Sbor dobrovolných hasičů přeje ženám vše nejlepší k MDŽ.

 • Výroční schůze ČČK      2020
 • Výroční schůze ČČK zase nebude, tak alespoň malá rekapitulace 2020. Kvůli vládním opatřením, musel každý ze spolků vloni ze seznamu svých aktivit hodně vyškrtat. Ale i když to vypadá, že nic dělat nejde, vždycky se něco najde. V případě místního spolku ČČK to na jaře třeba bylo více než 450 ks ušitých roušek doručených na oblastní spolek v Českých Budějovicích. Nebo vánoční balíky, které putovaly z Vrcova na dětské oddělení nemocnice v Č. Krumlově, na neonatologické oddělení v ČB, do dětských domovů v Kladně, Tišnově, Plané nad Lužnicí, Volyni nebo Kamenici nad Lipou. Balíčky plné „radosti“ obsahovaly čepice, svetříky, bačkůrky, nákrčníky, rukavice, dečky a chobotničky do postýlek a mimo jiné více než 180 páru ponožek. A že jsou pletené ponožky stále žádané zboží, si stihl místní spolek vyzkoušet ještě 12. prosince na adventních trzích v Třeboni, kde se prezentoval se svým stánkem. Tečkou za loňskou činností bylo ještě odeslání posledních vyrobených panenek pro UNICEF, kterých od doby kdy se spolek zapojil, odešlo z Vrcova na šest set kusů.
  ČČK Vrcov